Mickoski: Mbi 600.000 qytetarë sot votuan kundër qeverisë

Kjo është një fitore e madhe për popullin maqedonas dhe për qytetarët e Maqedonisë, tha lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në fjalimin nga selia e partisë. Siç shtoi ai, sot kundër qeverisë votuan mbi 600 mijë qytetarë.

“Kam premtuar se do të fitojmë me të paktën 100 mijë vota, po fitojmë me të paktën 170 mijë vota”. Ju falënderoj nga zemra o popull maqedonas. Unë premtova se do të ndodhte një komb dhe sot ndodhi një komb. Kjo është një fitore e madhe për popullin maqedonas dhe për qytetarët e Maqedonisë. Maqedonia po kthehet në duart e popullit”, tha Mickoski.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu