Mickoski: Nga korriku çmimi i rrymës rritet sërish me 10%, Kovaçevski: Qytetarët mund të instalojnë centrale fotovoltaike

Qeveria aktuale kapitulloi para krizës energjetike, kurse goditja më e madhe sërish bie mbi xhepat e qytetarëve, tha sot lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

“Nga 1 korriku qytetarët do të përballen me goditje të re çmimesh, ku përveç çmimit të rritur për 30% të rrymës nga ardhja e Qeverisë së LSDM-së, nga 1 korriku qytetarët do të kenë rritje të çmimit të rrymës për të paktën 10%”- deklaroi Hristijan Mickoski, kryetar i VMRO-DPMNE-së.

Nga opozita shtojnë se qytetarët dhe industria marrin fatura tre here më të larta të rrymës.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu