Mickoski: Po digjem nga dëshira për zgjedhje, do t’i fitojmë 61 deputetë

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka deklaruar se fushata e rrejshme e LSDM-së,se VMRO-DPMNE udhëhiqet nga Budapesti shpërtheu si fluks sapuni dhe fishekzjarri i tyre u shpërtheu në duar.

Ai nga Novaci përsëri ka demantuar se ka patur takimi të fshehta rreth ndryshimeve në Kodin penal.

“Digjemi nga dëshira për zgjedhje të parakohshme dhe të tregojmë se sa është uniteti në VMRO-DPMNE. Nëse deri më parë isha në dilemë se nëse jemi afër 61 deputetët, tani jam i bindur se ky qëllim është i arritshëm”, ka thënë Mickoski, transmeton SHENJA.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu