Mijëra lodra për fëmijët e tërmetit, stadiumi i Besiktas përlot lojtarët (VIDEO)

Besiktas-Antalyaspor nuk mund të ishte kurrsesi një ndeshje e zakonshme. Me rifillimin e kampionatit turk, “Vodafone Arena” u transformua në një arenë lotësh, emocionesh dhe hidhërimi.

Në minutën e 17 të ndeshjes, mijëra tifozë hodhën nga të gjitha anët, lodra për fëmijët e tërmetit.

Momente emocionuese, kapiteni Tosun nuk arriti t’i frenonte lotët ndërsa arbitri gjithashtu u shfaq i emocionuar nga ky gjest që risjell në vëmendje tragjedinë e madhe që u konsumua pak javë më parë në pjesën jugore të vendit ku humbën jetën rreth 40 mijë njerëz.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu