Ministri grek informoi se pasaportat e Maqedonisë nuk janë më të vlefshme nga e hëna

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Jorgos Gerapetritis, i njoftoi me shkrim kolegët e tij ministra dhe organizata të tjera ndërkombëtare për detyrimin për dokumentet e udhëtimit të Maqedonisë nga 12 shkurti – raporton “pressing.gr” . Në letër thuhet se më 12 shkurt përfundon periudha teknike kalimtare pesëvjeçare e Marrëveshjes së Prespës për ndryshimin e dokumenteve të udhëtimit me emrin e ri Republika e Maqedonisë së Veriut.

Kjo do të thotë se të gjitha dokumentet dhe materialet zyrtare të Maqedonisë së Veriut për përdorim ndërkombëtar duhet të kenë vetëm terminologjinë nga neni 1(3) i marrëveshjes së Prespës.

Haradinaj: “Anëtarësimi i Kosovës në NATO do e forconte paqen dhe sigurinë në rajonPolicia e Maqedonisë: Nuk ka pasur asnjë tentim për atentat ndaj Albin KurtitSi do të duket Audi A7 AvantLirimi i Enver Sekiraqës nga arresti shtëpiak, çfarë thotë vendimi i Gjykatës Themelore…Rizoto me spinaq: Një pjatë e shkëlqyer dhe e shijshme pa mish, me shije fenomenale
Gerapetritis u bën thirrje ministrive të informojnë shërbimet kompetente, organizatat, federatat etj.
” tha ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu