Misteri tjetër i serialit të njohur “The Simpsons”, parashikuan edhe lansimin e kufjeve të realitetit virtual VR

Seria e njohur e animuar “The Simpsons” duket se përsëri e kanë parashikuar të ardhmen, sipas një video virale në internet. Kësaj here, seria “The Simpsons” duket se ka parashikuar edhe kufjet e realitetit virtual (VR), pajisjet e reja që do të jenë revolucioni i teknologjisë.

Meshkujt, më të zjarrtë në dimërGjumashët kanë nivele të larta të “kolesterolit të keq”Palëpeta me puding, veçanërisht të parezistueshmeEksperti nga Harvardi zbuloi se cili kafjall është më i keqi për fëmijëtReal Madridi përshpejton negociatat me Lille për transferimin e sensacionit francez

Sipas një video të shpërndarë në rrjetet sociale, një sekuencë e serialit të animuar tregon botën dhe njerëzit me këto pajisje të integruara në jetën e tyre.

Kufjet VR, janë pajisje teknologjike me të cilat lidhet bota virtuale me realitetin, dhe me to mund të “zhyteni” drejt një bote imagjinare.

Shumë gjigantë teknologjikë janë duke punuar për këto pajisje dhe së fundmi kompania Apple lansoi modelin e tyre Vision Pro.

Kufjet e realitetit virtual Vision Pro janë të disponueshme në dyqanet amerikane po ashtu edhe në faqen e tyre ‘online’.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu