Moti i keq ‘pushton’ Turqinë, ja vendimi i pazakontë që marrin autoritetet

Trafiku i anijeve në ngushticën e Bosforit të Turqisë u pezullua mëngjesin e sotëm pas një incidenti me spirancën e një anijeje, njoftoi agjencia e anijeve Tribeca.

Sipas agjencisë, spiranca e cisternës Peria me flamur liberian u shkëput për shkak të motit të keq në zonën e urës së tretë gjatë kalimit të saj nëpër ngushticë dhe dy rimorkiatorë janë dërguar për ta ndihmuar.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu