Mustafa: Edi Rama po mbron Kosovën, liderët tanë po mbrojnë karriget e tyre

Ish-kryeministri i Kosovës Isa Mustafa përshëndeti fjalimin e djeshëm të kryeministrit shqiptar Edi Rama në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës (KE) lidhur me raportin e Dick Marty-t për krimet e supozuara të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në luftën e viteve 1998-99” tha korrespondenti të MPB-së nga Prishtina, transmeton InfoShqip.

Në një postim në faqen e tij në Facebook, Mustafa thotë se Rama “i tha një të vërtetë të madhe AP-së së Këshillit të Evropës, duke u treguar si një zëdhënës i vërtetë, me dinjitet të plotë, i së vërtetës për Kosovën dhe luftëtarët e saj të lirisë”.

Sipas Mustafës, derisa kryeministri shqiptar mbronte Kosovën, liderët kosovarë po mbronin ulëset e tyre.

Edi Rama meriton mbështetjen dhe mirënjohjen tonë, atyre që e duan dhe atyre që nuk e duan, sepse ai foli me arsye, ndërsa disa prej nesh janë të konsumuar nga urrejtja dhe inati primitiv. Edi u ngrit për Kosovën, ndërsa liderët tanë mbrojnë shtëpitë e tyre“, ka shkruar Mustafa.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i pyetur nga gazetarët për të komentuar fjalimin e Ramës, mbrëmë tha se ishte shumë i zënë dhe nuk kishte kohë ta dëgjonte./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu