Ndjehet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Nje tërmet i dobët eshte ndjere në Maqedoni.

Mëngjesin e sotëm në orën 05:48 një tërmet i dobët ka tronditur Maqedoninë.

Sipas të dhënave të EMCC, tërmeti ka qenë me magnitudë 2 ballë të shkallës Rihter, 13 kilometra nga Ohri. Termeti eshte ndjere ne qytetin e Ohrit, Struge dhe ne vendbanimet perreth. Nuk raportohet per deme materiale.

Simptomatike eshte se brenda muajit te fundit ne territorin e Maqedonise jane regjistruar me shume termete te vogla.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu