Ndodh mrekullia, lumi i tharë ringjallet përsëri në shkretëtirën e Izraelit (VIDEO)

Nuk do ta besoni këtë mrekulli natyrore në këtë shkretëtirë të Izraelit. Është mahnitëse ta shohësh se si funksionon natyra dhe çfarë fuqie ka ajo, të ringjallë çdo gjë nga fillimi.

Një video e publikuar në Facebook është shikuar më shumë se 6 milionë herë për një arsye të veçantë, transmeton Gazeta Express.

Në video shihet një lumë i tharë në shkretëtirën Negev në Izrael. Falë reshjeve të mëdha të shiut në rajonet malore, disa kilometra larg, uji arrin edhe lumin e tharë.

Video:

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here