Nën tingujt e këngëve të saj, Nexhmije Pagarusha përcillet për në banesën e fundit (FOTO)

Në Teatrin Kombëtar të Kosovës, kanë përfunduar homazhet për nder të Nexhmije Pagarushës, ndërsa trupi i pa jetë i këngëtares shqiptare nga Kosova po përcillet për në banesën e fundit.

Arkicoli do të parakalojë në sheshet kryesore të Prishtinës, aty ku qytetarët do të mund që t’i japin asaj lamtumirën e fundit.

Ajo do të varroset në fshatin e saj të lindjes në Pagarushë sipas amanetit të saj dhe ceremonia e varrimit do të jetë familjare.

FOTO:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu