Nëse VLEN do ta marr kryeparlamentarin, këto janë emrat e përfolur?

Nëse VLEN sipas ndarjes së kulaçit qeverisës do të marr postin e kryeparlamentarit të Maqedonisë së Veriut, janë disa emra të përfolur.

Siç mëson INA, deputetët pretendentë për këtë post janë Izet Mexhiti, Afrim Gashi, Halil Snopçe. Nuk përjashtohen edhe emrat e tjerë të deputetëve.

Megjithatë për nga përvoja në Kuvend, emrat e mundshëm janë deputetë që kanë qenë në mandatet e kaluara.

Bisedimet midis VMRO-DPMNE dhe VLEN pritet të vijojnë sërish në nivel të liderëve dhe më pas nga grupet e punës nga të dyja koalicionet./INA/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu