Nikolla Gruevski bëhet biznesmen, regjistron kompani në Hungari

Pothuajse tre vjet pasi arratisjes nga Maqedonia e Veriut, ish kryeministri Nikolla Gruevski tashmë është bërë biznesmen, shkruan Deutsche Welle.

Ai ka regjistruar një kompani me aktivitet të gjerë biznesi në Pecel, qytet i vogël pranë Budapestit.

Pasi Hungaria refuzoi ekstradimin e tij në Maqedoninë e Veriut, ku kërkohet për vuajtjen dënimit me burg dhe për gjykim në disa lëndë penale, ish kryeministri Gruevski tani po hap mundësi të reja karriere.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu