Një 77-vjeçare në SHBA martohet me veten

Fustan i bardhë, një vello dhe një buqetë, por në këtë dasmë mungonte një komponent kryesor.

Një grua 77-vjeçare ka treguar se si u martua me dashurinë e jetës së saj – veten – pa asnjë partner që t’i bënte jehonë premtimeve të saj.

Dorothy Fideli nga shtëpia e të moshuarve O’Bannon Terrace në Goshen, Ohio, njoftoi të shtunën me miqtë dhe anëtarët e familjes që shikonin ceremoninë solo.

Nëna e tre fëmijëve dhe gjyshja u martuan një herë në vitin 1965 pas një ceremonie të shpejtë. Megjithatë, ajo u divorcua nëntë vjet më vonë.

Pasi shau burrat, ideja për t’u martuar me veten i lindi derisa ishte në kishë.

Ajo tha: “Kam qenë me veten time për 40 vjet. Më erdhi ideja që të bëjë diçka për veten time”.

“Unë thash, e dini çfarë, unë kam bërë gjithçka tjetër, pse jo, unë do të martohem me veten”.

Pasi doli me konceptin e një martese solo, Fideli pyeti Rob Geiger, menaxherin e pronës në shtëpinë e saj të të moshuarve, nëse ai do të kryente ceremoninë.

Ndërsa ai fillimisht ishte i habitur nga propozimi i saj, ai dalëngadalë iu afrua idesë dhe mendoi se do të ishte një mënyrë e mirë për të nderuar Fidelin e cila është ‘një grua shumë e pabesueshme’ dhe ka ‘menduar gjithmonë për të tjerët’.

Vajza e Fidelit, Donna Pennington, i pëlqente gjithashtu ideja e mbajtjes së një martese solo dhe ajo shkoi të merrte një fustan, të bënte ushqimin dhe të dekoronte vendin në prag të ngjarjes së madhe.

Si çdo nuse në ditën e saj të madhe, Fideli tha se ndjente një përzierje nervash dhe emocionesh.

Ajo shpjegoi: “Kjo është diçka e re për mua. Unë kurrë nuk jam martuar kështu më parë”

Dasma e Fidelit u zhvillua në orën 15:00 në sallën e komunitetit të shtëpisë së të moshuarve.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu