Një rrjedhje është zbuluar në tubacionin që transporton naftën ruse në Evropë

Operatori polak i naftësjellësit Pern zbuloi dje një rrjedhje në një linjë të naftësjellësit Druzhba që transporton naftë nga Rusia në Evropë. Pern tha se shkaku i rrjedhjes nuk dihet aktualisht. Ai u zbulua në një seksion tubi rreth 70 kilometra nga qyteti qendror polak i Plock, transmeton InfoShqip.

Gazsjellësi i dytë dhe elementë të tjerë të infrastrukturës së Pernit po funksionojnë normalisht”, informon Pern.

Për momentin të gjitha shërbimet e Pernit (teknike, operacionale, zjarrfikëse të brendshme dhe mbrojtje mjedisore) janë duke marrë masat e parashikuara për këtë lloj situate”, theksojnë nga kompania./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu