Notat e lojtarëve, Lyon 1-0 Juventus, Ronaldo lojtari më i dobët i ndeshjes

Lyon ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 në përballje me Juventusin në ndeshjen e parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Francezët u treguan më të mirë dhe rrezikuan më shumë në pjesën e parë, ndërsa Juventusi në pjesën e dytë, por që nuk arriti të shënojë.

Lucas Tousart që shënoi golin e fitores është vlerësuar si lojtar i ndeshjes, me notën 8.2. Te Juventusi më i miri ishte Paulo Dybala me notën 7.4. Lojtari më i dobët i ndeshjes ishte Cristiano Ronaldo me notën 6.0

Notat e lojtarëve të Lyon:

Notat e lojtarëve të Juventus:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu