Notat e lojtarëve: Real Sociedad 0-0 Real Madrid, Elustondo dhe Kroos më të mirët

Real Madridi nuk arriti të marr ëmë shumë se një pikë në udhëtim te Real Sociedadi, në ndeshjen që u mbyll pa gola.

Duke qenë se rezultati ishte i barabartë, edhe nota mesatare e nikoqirëve (6.65) është e përafërt me atë të Los Blancos (6.80).

Mbrojtësi i ekipit vendas, Aritz Elustondo (7.8), është vlerësuar ndër më të mirët në këtë sfidë, së bashku me mesfushorin e mysafirëve, Toni Kroos. Notat më të ulëta kanë shkuar për fazën ofensive të të dyja skuadrave, pasi nuk rezultuan efektivë.

Anësori shqiptar, Adnan Januzaj, i cili u inkuadrua në minutën e 74 është vlerësuar me notën 6.3.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu