Nuk e la të fliste, Robert Ndrenika ironizon hapur Ramën

Ditën e sotme Edi Rama bëri një prezantim sëbashku me arkitektët në lidhje me Teatrin e ri Kombëtar.

Kur në një moment aktori i mirënjohur Robert Ndrenika kërkoi fjalën, Rama i tha të shihte projektin njëherë.

“Kryeministri nuk na donte se kështu na kishin thënë, por rezulton se na dashka”.

“Më shqetëson Partneriteti-Publik-Privat. Kjo është dyndje e xhunglës urbane. Por unë dua ta shoh në maket, për të parë nga afër si është skena dhe xhepat e saj. Ajo që na intereson ne artistëve”, deklaroi aktori i madh, një nga zërat kundër prishjes së teatrit aktual. /albeu.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here