Nuk kanë fund problemet për Realin, Bale e Modric nuk ia dalin për Galatasarayn

Real Madridi nuk e ka nisur mirë edicionin e ri në Ligën e Kampionëve.

Los Blancos pas dy ndeshjeve të para kanë vetëm një pikë.

Në xhiron e tretë Reali luan në udhëtim te Galatasaray në një ndeshje vendimtare.

Por trajneri Zinedine Zidane ka marrë një lajm të keq nga stafi mjekësor.

Marca shkruan se stafi mjekësor i ka kumtuar lajmin teknikut francez se dyshja Gareth Bale e Luka Modric nuk do të jenë të gatshëm për këtë sfidë.

Dy yjet e Realit u lënfuan me Kombëtaret e tyre, Uellsin respektivisht Kroacinë në ndeshjet kualifikuese për Euro 2020.

Bale dhe Modric munguan edhe në ndeshjen ndaj Mallorcas, që Los Blancos e humbën me rezultat minimal 1-0.

Megjithatë Zidane do të ketë në dispozicion treshen Eden Hazard, Toni Kroos dhe Dani Carvajal që munguan në fundjavë.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu