Nuk përmbahet Baton Haxhiu, ia numëron të gjitha në sy Bashës: Bëtë propagandë me deklaratën time, kjo është pandershmëri

Analisti Baton Haxhiu ka debatuar me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, lidhur me një video të publikuar nga kjo forcë politike në të cilën ishte përfshirë një deklaratë e analistit në emisionin “Opinion”. Haxhiu e cilësoi pandershmëri dhe propagandë videon e publikuar nga PD, në të cilën ishte përfshirë edhe deklarata e tij lidhur me rolin e Bashës në institucionet ndërkombëtare të Kosovës.

Diskutimi:

Haxhiu: Unë edhe herën e parë në 2005 edhe herën e kaluar e kam ruajtur etikën profesionale mbi faktet, jo mbi qëndrime politike.

Basha: Shpresoj ta mbash dhe sot.

Haxhiu: Unë e ruaj gjithë. Me faktin që po thua, shpresoj ta ruash dhe sot, ka një fakt paragjykues.

Basha: Ka një presion me të cilin shpresoj do merremi më vonë.

Haxhiu: Unë po them që korrektësinë time profesionale, partia jote me spotin që vendosi e bëri një pandershmëri propagandistike ndaj asaj që kisha thënë dhe korretësinë time ndaj figurës së PD-së, partia që ju drejtoni e përdori për propagandë. Kjo është çështje e juaja që dua ta parashtroj.

Basha: Nuk është propagandë, ti the diçka të vërtetë dhe ne e transmetuam.

Haxhiu: Të vërtetën e thashë në studio, ske nevojë të bësh propagandë me një të vërtetë.

Basha: Jemi përballë një makinacioni

Haxhiu: Merru me makinacionin.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu