Numërohen mbi 90 përqind të votave, këto janë rezultatet aktuale sipas KSHZ-së

Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka numëruar mbi 90 për qind të votave nga të gjitha vendvotimet dhe radhitja e deri tanishme është si vijon:

Stevo Pendarovski me 162.062 vota ose 19,91 për qind

Gordana Siljanovska Davkova me 325.150 vota ose 39,95 për qind

Bujar Osmani me 111.311 vota ose 13,68 për qind, pasuar nga kandidatët e tjerë.

Linku me përditësimet e fundit: https://rezultati.sec.mk/mk/pres/r

 


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu