Nxënësi dhunoi mësuesen, Fatma Haxhialiu: Mos fajësoni brezin, është shëmbëlltyrë e jona

Moderatorja Fatma Haxhialiu ka reaguar në lidhje me rastin në Lezhë, ku një mësues godit me karrige nga nxënësi i saj, 16-vjeçar disa ditë më parë.

Përmes një postimi në ‘Instagram’, Fatma se temat në ekranet televizive nuk duhet të jenë vetëm mbi foshnjat por edhe për adoleshentët, të cilët përjetojnë një moshë delikate. Sipas saj, në ekran duhet të trajtohen diskutime edukuese në mënyrë që edhe adoleshentët të ndihen të përfaqësuar dhe të kuptojnë se kush mund t’i vijë në ndihmë në çdo rast.

Ndër të tjera, citon: “Prandaj në fund të ditës sa herë themi “ky brezi i ri është i tmerrshëm, është i keq, ja faturojmë vetes këto tituj, sepse brezi është shëmbëlltyra jonë! Brezi nuk u bë vet, brezin e bëmë ne”./ M.K-dritare.net


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu