Onishchenko i befasuar nga heqja e shtetësisë: Më kërkuan të përfaqësoja Maqedoninë, kam dokumente të vlefshme

Qeveria ka nisur një procedurë për heqjen e shtetësisë së Oleksandr Onishchenkos, i cili është në listën e zezë të SHBA. Në një bisedë për “Shtypin e Lirë”. Onishchenko tha se nuk ka asnjë mashtrim në shtetësinë e tij, transmeton InfoShqip.

“Më kërkuan që të përfaqësoj Maqedoninë dhe të ndihmoj në përgatitjen e Lojërave Olimpike.

Unë i dhashë të gjitha dokumentet me aplikimin, përfshirë pasaportën time ruse dhe certifikatën e lindjes. Kam pasaportë ruse dhe ukrainase, jam person zyrtar, tha Onishchenko për “Sloboden Pechat”./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu