Pamje se si dhe pse u përlanë deputetët në parlamentin bolivian (VIDEO)

Një trazirë e përgjithshme shpërtheu në parlamentin bolivian kur dy deputetë u përleshën pas një debati të nxehtë nëse qeveria e mëparshme e presidentit të përkohshëm Jeanine Áñez ishte e ligjshme ose e ardhur me grusht shteti.

Jeanine Áñez u arrestua një ditë më parë në kryeqytetin e Bolivisë, La Paz, me akuzat për kryerjen e një grushti shteti dhe përmbysjen e Presidentes Eva Morales.

Një përplasje shpërtheu midis një anëtari të Partisë Socialiste në pushtet dhe një deputeti të opozitës mbi këtë çështje.

Dy deputetë të tjerë u bashkuan me duelin, pas së cilës pati një trazirë të përgjithshme në parlament. /tesheshi

VIDEO:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu