Pamje të reja nga incidenti në Komisionin për Çështje Evropiane në Kuvend (VIDEO)

Gjatë seancës së ditës së sotme në Komisionin për Çështje Evropiane në Maqedoninë e Veriut ka ndodhur një incident mes kryesuesit të Komisionit për Çështje Evropiane, Arbër Ademi, dhe deputetëve të VMRO-DPMNE-së.

Në videon që ka publikuar deputeti i VMRO-DPMNE-së, Mile Lefkov, shihet se incidentit i ka parapri një debat i ashpër mes deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe Aleancës për Shqiptarët në njërën anë dhe kryesuesit të komisionit në anën tjetër.

Kjo ka ndodhur pas një debati të ashpër afër foltores mes kryesuesit të seancës dhe deputetëve të VMRO-DPMNE-së.

Por në një xhirim tjetër të shërbimeve të Kuvendit shihet debatit gjatë seancës dhe momentet që i paraprijnë incidentit në fjalë. /KlanMacedonia/

VIDEO:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu