Pas dy orëve në qiell, avioni i nisur nga Ohri detyrohet të kthehet sërish në Maqedoninë e Veriut

Një dramë e vërtetë ka ndodhur sot mbi qiellin e Maqedonisë së Veriut, mëson TV21. Një aeroplan me 180 pasagjerë pasagjerësh u ngrit nga Aeroporti i Ohrit me një orë vonesë, destinacioni përfundimtar ishte Friedrichshafen, Gjermania Jugore. Por pak para Nishit të Serbisë, avioni fillon të ulë lartësinë dhe shpejtësinë e lëvizjes, u kthye djathtas dhe u kthye sërish në Maqedoninë e Veriut.

TV21 kishte qasje në mbikqyrjen e fluturimit. Sipas statistikave, avioni i WizzAir zbret nga 6400 metra në 2477 metra lartësi.

“Aeroplani po bënte manovra të çuditshme. Kjo nuk është hera ime e parë që hip në aeroplan. Nuk morëm asnjë shpjegim se çfarë ndodhi saktësisht. Të tjerët më thanë se ishte problem teknik”, thotë një pasagjer.

Është një avion Airbus A320-232. Ai qëndroi në ajër për më shumë se dy orë.

TV21 vijon hulumtimin për shkaqet e këtij incidenti, në bashkëpunim me autoritetet nga M-NAV si dhe kompaninë që ka në pronësi avionin.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu