Pas humbjes së vulave, Taravari paralajmëron parti të re

Pas humbjes së vulave, Taravari paralajmëron parti të re

Ish kryetari i Aleancës për Shqiptarët, paralajmëron parti të re politike dhe duket që vendimin e gjykatës për njohjen e Ziadin Selës për kryetarë të ASH tanimë e ka pranuar si akt të kryer.

Në debatin televiziv TV21, Taravari thotë se mendon për nismë të re politike, fraksiom dhe pastaj të formojë parti.

“Besoj se do të mundohem maksimalisht të fillojmë një nismë të re politike, të dalim si një fraksion, e mandej të zhvillohemi në një parti serioze”.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu