Pasaporta maqedonase do të lëshohet në Kinë, Një ekip i caktuar është dërguar në ambasadën në Pekin

Ministria e Punëve të Jashtme dërgoi një ekip celular në Ambasadën në Pekin, i cili shkurton në mënyrë drastike procedurën e lëshimit të dokumenteve të udhëtimit për shtetasit tanë në Republikën Popullore të Kinës. Me pajisjet e reja, koha e pritjes është shkurtuar në disa javë, nga 6-9 muajt e mëparshëm (dhe në vendet e huaja, më shumë se një vit), transmeton InfoShqip.

Zgjerimi i projektit në Kinë deri më tani ka qenë i pamundur për shkak të masave kufizuese të karantinës, tha MPJ.

Me këtë, numri i përfaqësive diplomatike-konsullore të pajisura me pajisje të tilla rritet në 15. Përmirësimi i shërbimeve për diasporën është një nga prioritetet kryesore të Ministrisë së Punëve të Jashtme gjatë këtij mandati./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu