Pasi u bë viral me “konvertimin në katolik”, Sabit Geci takohet me dy hoxhallarë

Sabit Geci, ish-komandant i UÇK-së, ditë më parë u bë temë e diskutimit publik për shkak të raportimeve se u konvertua në fenë katolike. Madje, Famullia e Shën Mihillit në Doblibarë i kishte botuar dy fotografi të “pagëzimit” të Gecit.

“Pagëzimi i ish-Komandantit të UÇK-së Sabit Geci.” – shkruante kjo kishë.

Por konvertimin në katolik e kishte mohuar vetë Sabit Geci.

“Unë nuk jam fetar fare, hiç ,hiç. Bile qeta me mjekrra i urrej, shumë i urrej. Me dalë ai me e quejt flamurin leckë, me dalë ai tjetri me thanë bën me marrë çikën a axhës për grua, s’sështë haram, kjo është tmerr o vëlla.” – deklaroi ai për medie.

Gjashtë ditë pasi u bë viral për “konvertimin në katolik”, Geci ka takuar dy hoxhollarë nga Podujeva. Geci është parë në kafe bashkë me Bekim Jasharin dhe Kujtim Hysenint, dy imamë nga rajoni i Llapit.

“Me Sabit Geci, ushtarë i kryeheroit Adem Jashari.

Me Kujtimin e morëm amanetin e tij.

Zoti e bekoftë popullin tonë!” – shkroi ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu