Pavarësia e Malit të Zi festohet me këngën e heroit Adem Jashari (VIDEO)

Dita e Pavarësisë së Malit të Zi në Ulqin dhe Bar u festua me shfaqje makinash dhe me këngë kushtuar themeluesit të UÇK-së, Adem Jashari.

Kënga për Adem Jasharin ka irrituar mediat serbe në Serbi, të cilat e quajnë skandal.

Vota e shqiptarëve ishte vendimtare në referendumin e vitit 20005 që bëri Malin e Zi shtet të pavarur duke u shkëputur nga Serbia.

VIDEO:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu