Pendarovski: Vështirë të arrihet konsensusi i 2/3 për përfshirjen e bullgarëve në Kushtetutë

Kreu i shtetit Stevo Pendarovski në emisionin “Click Plus” në TV21 ka treguar se nuk ka gjasa që të arrihet shumica prej 2/3 për përfshirjen e bullgarëve në Kushtetutë.

Sipas tij, Bullgaria po kërkon gjëra që e di se nuk mund të përmbushen.

“Thjesht është e pamundur të bësh 2/3… Në periudhën dhe vitet që vijnë, ja opozita e sotme, kur është sërish në pushtet, nuk mund të bësh vetë 80 vota për një çështje që vetë e thua se është një precedent i paprecedentë” – tha Pendarovski.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu