Policia e Speciales e ndaloi dhe më pas e liroi Sami Lushtakun

Sami Lushtaku është ndaluar nga policia e Gjykatës Speciale. Nënkryetari i komunës së Skenderaj, Sami Lushtaku është dërguar në bazën e EULEX-it në Prishtinë.

Por, pak orë më vonë ish-komandanti i UÇK-së është liruar nga baza e EULEX-it pas intervistimit.

Siç mësohet atij i është konfiskuar telefoni.

Avokati i tij Artan Çerkini ka dhënë detaje se për çfarë u ndalua Sami Lushtaku me urdhër të Dhomave të Specializuara.

“Zotëri Lushtakut vetëm I është konfiskuar telefoni mobil, njejtë mendojmë që është në kundërshtim me ligin sepse ai nuk është në cilësinë e të dyshuarit”, ka thënë Çerkini.

Aksioni për ndalimin e Sami Lushtakun ishte aksion në vazhdim pas bastisjes së shtëpisë së Sylejman Selimit dhe konfiskimit të telefonit të Hajredin Kuçit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu