Popovski: Marrëveshja e Përzhinos është e gjallë, dhe e njëjta është rruga për dalje nga kriza politike

“Marrëveshja e Përzhinos është e gjallë dhe kjo marrëveshje paraqet rrugë për dalje nga kriza politike që kapluar vendin”, kështu ka deklaruar sot para mediave Zëvendës Kryeministri dhe njëherit Ministër i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Popovski.

Sipas Popovskit, qëndrimi i partisë së tij, VMRO-DPMNE-së për sa i takon datës së zgjedhjeve.

Popovski shprehet se, partia më e madhe opozitare maqedonase, LSDM-ja, posedon një luks dhe privilegj që mund prapë edhe këtë radhë të zgjedh se kur ndjehet e pregaditur për mbajtje të zgjedhjeve fer, të lira dhe demokratike.
Ai mes tjerash porositi partinë e LSDM-së, se për implementim të marrëveshjes së Përzhinos ka rëndësi edhe përkushtimi i tyre.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu