Pritje të gjata në Tabanoc, më shumè se gjysmë ore

Për shkak të rritjes së frekuentimit të makinave në vendkalimin kufitar Tabanoc për hyrje në vendin tonë pritet rreth 40 minuta, ndërsa në vendkalimin Bogorodica për dalje nga vendi pritet rreth 30 minuta, kështu njofton Lidhja Auto Moto e Maqedonisë.

Në vendkalimet tjera të vendit nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje në vendi, përveç kryerjes së formaliteteve doganore.

LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe respektim të rregullave në komunikacion.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu