Projektuan makinën si lojë, baba e bir marrin surprizën nga Lamborghini

Një familje në SHBA mori një surprizë të madhe për Krishtlindje, nga kompania italiane e makinave, mLamborghini. Babai i tij, i cili është një fizikant te “Thorlabs”, tha se i ka pasur gjithnjë pasion makinat “Lamborghini”, dhe nuk ngurroi ta niste eksperimentin, menjëherë pasi ia kërkoi i biri.

Ata nisën të programojnë pjesët e makiëns në kompjuter, dhe më pas i bënë realitet me printer 3D.

Pasi projekti i tyre mori vëmendje, ata morën një telefonatë nga kompania “Lamborghini’, të cilët i tuan baba e bir që të jenë pjesë e një reklame, dhe si këmbim do të mbanin për dy javë një Lamborghini Aventador S, e cila kushton rreth 460 mijë dollarë.

Lamborghini ka shitur 649 makina të tilla gjatë vitit që shkoi, dhe familja nuk kishte si të ishte më e lumtur.

Ndërsa makina e tyre, të cilën po e ndërtonin dhe kanë shpenzuar rreth 23 mijë dollarë deri tani, nuk do të ketë logon e Lamborghinit dhe mund të jetë gati nga gushti i vitit 2020.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu