Protesta për mbylljen e kolegjit turk në Tiranë, reagon Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar sot në lidhje me protestën që po organizohet nga nxënësit e kolegjit turk “Mehmet Akif” për mbylljen e kësaj shkolle.

Në një postim në Twitter Rama u ka bërë thirrje nxënësve që të protestojnë kundër pronarëve të kolegjit që shitën shkollën dhe zhvendosën aktivitetin pa marrë leje sipas ligjit, jo kundër qeverisë.

Sipas tij ministria e Arsimit dhe Sportit ka zbatuar ligjin si në raste të tjera.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu