Pse Besa, Levica dhe VMRO nuk urojnë 21 vjetorin e Marrëveshjes së Ohrit?

Lëvizja Besa, Levica dhe VMRO tashmë e dimë që janë bërë bashkë por sot bëhen bashkë për një tjetër rast, për të mos urruar 21 vjetorin e Marrëveshjes së Ohrit.

Sot kur të gjithë bëjnë urimet për një të ardhme më të mirë që vendi ka përfituar pikërisht nga nënshkrimi dhe zbatimi i Marrëveshjes së Ohrit, Lëvizja Besa, Levica dhe VMRO janë bërë bashkë për të mos uruar shënimin e 21 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit.

Që të jetë akoma më skandaloze fakti se Bilall Kasami bëhet bashkë me antishqiptarin Apasiev dhe VMRO e Mickoskin kundër shqiptarëve për të mos uruar qytetarët e vendit pikërisht në shënimin e 21 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit.

Deri në këto momente në asnjë faqe të tyre zyrtare nuk ka asnjë shkronjë të shkruar me rastin e 21 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit.


1 Koment

  1. Po Ku esht marveshja shkova ne polici per pasosh krejt maqedonski shkrunte Ne gostivar. 90 perqin shqiptar. Krejt maqedon Politika 20 perqin shqiptar ta pshursha Ftyren o Ali renaveci

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu