Putin: Do të eksportojmë 30 milionë tonë drithë në 2022

Presidenti Vladimir Putin tha se Rusia do të eksportonte 30 milionë tonë drithë gjatë vitit 2022. Ai tha gjithashtu do të ishte i gatshëm të rriste këtë vëllim në 50 milionë tonë.

Presidenti rus Vladimir Putin dhe presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan po planifikojnë të takohen në Samarkand, Uzbekistan, javën e ardhshme dhe ka të ngjarë të diskutojnë marrëveshjen e grurit.

“Diskutimi për marrëveshjen e grurit është thelbësor. Ne po planifikojmë që takimi të zhvillohet në Samarkand”, tha zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov në një konferencë për shtyp të premten,” tha ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu