Qeveria shkarkoi drejtorët e ASH-së përkrahës të Taravarit

Qeveria e Maqedonisë në seancën e sotme, siç përcjell KlanM, ka shkarkuar drejtoren e SHA Posta e Maqedonisë së Veriut, Bujare Abazin. Abazi është nënkryetare e ASH-së dhe përkrahëse e Arben Taravarit për koalicionim me opozitën shqiptare.

Siç mëson tvklan.mk, gjithashtu është shkarkuar edhe drejtori i Agjencisë për Investime të Huaja, Gazmend Abdija. Abdija është edhe kryetar dege i ASH-së në Gostivar./tvklan.mk

FOTO:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu