“Raketa që ra në Poloni ishte ruse”, Biden “kundër” Zelensky-t: Këto nuk janë provat

Presidenti i SHBA-ve Joe Biden ka kundërshtuar komentin e presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky se raketat që ranë në Poloni të martën nuk ishin me origjinë ukrainase.

“Këto nuk janë provat”, u tha Biden gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë pasi u kthye nga një udhëtim në Azi të enjten, raporton Reuters.

Pak pasi ndodhi shpërthimi me dy viktima në Poloni, mediat perëndimore raportuan se raketa që ra ishin ruse, ndërsa një ditë më pas shefi i NATO-s, Jens Stoletenberg tha tha se raketa që kishte rënë në Poloni i përkiste Ukrainës dhe theksoi se Aleanca nuk ka indikacione se Rusia synon të sulmojë NATO-n.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu