Rama, Berisha apo Meta, cili është lideri më i pëlqyer i shqiptarëve? Ja rezultati i sondazhit

Çfarë mendojnë shqiptarët për qeverisjen dhe liderët politikë ishte tema në emisionin Top Story, ku për herë të parë u publikuan sondazhet e realizuara nga Eduard Zaloshnja, mbi perceptimin e qytetarëve.

Në njërin prej sondazheve të kryera nga Zaloshnja, kryeministrin Edi Rama rezulton lideri më i pëlqyer i shqiptarëve, duke lëne pas me vota kryedemokratin Sali Berisha dhe kreun e Partisë së Lirisë Ilir Metën.

Në sondazh rezulton se Rama merr 37 për qind të votave, Berisha 21 për qind të tyre, ndërsa Meta vetëm 4 për qind.

Këtë sondazh e mbështeti edhe analisti Skënder Minxhozi i cili tha se Rama mund të fitojë çdo garë me këta dy persona.

Zaloshnja ka informuar se janë kontaktuar 1450 persona me anë të mesazheve për të realizuar anketimin.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu