Rama: Hiqni vizat për Kosovën, turp i madh që qytetarët s’lëvizin dot lirisht

Për kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, është e turpshme që vizat për Kosovën nuk janë liberalizuar ende. Nga Sllovenia ka marrë pjesë në forumin Strategjik të Bledit.

Rama u shpreh se Kosova ka plotësuar të gjitha kushtet dhe se po mbahet peng për arsye të pakuptimta.

Edi Rama bëri të qartë se Kosova gëzon mbështetjen e palëkundur të Shqipërisë që të njihet si shtet i pavarur.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu