Real Madridi refuzon huazimin e James Rodriguezit, preferon shitjen e tij

Real Madridi është i interesuar ta lejojë largimin e yllit kolumbian, James Rodriguez, vetëm si shitje përfundimtare. Kolumbiani, i cili luajti shpesh në fillimin e sezonit, ka parë minutat e tij të bëhen më të kufizuara në vazhdimin e sezonit.

E ardhmja e tij në Santiago Bernabeu është e pasigurt dhe klube të ndryshme kanë kontaktuar Real Madridin për një veprim të mundshëm huazimi.

Sipas gazetës Marca, Mbretërit nuk janë të gatshëm të lejojnë huazimin e Rodriguezit.

Los Blancos do të ishin të interesuar vetëm në një shitje përfundimtare të ish-yllit të Monacos.

Ndryshe, James ka qenë i kufizuar në vetëm shtatë paraqitje në La Liga në total këtë sezon.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu