Regjistrimi i popullsisë, Prishtina karrikon shqipet e Serbisë (VIDEO)

Kryeministri Kurti iu drejtua me një videomesazh shqiptarëve të Luginës në Serbi, që të marrin pjesë masivisht në regjistrimin e popullisë aty.

“Si kryeministër i Republikës së Kosovës ftoj shqiptarët që jetojnë në Serbi, e në veçanti në komunat Preshevë, Medvegjë e Bujanoc, që t’i përgjigjeni regjistruesve, duke regjistruar veten e familjarët.

Ju ftoj që shtypjes t’i përgjigjeni me regjistrim.

T’i përgjigjeni pasivizimit duke regjistruar çdo shqiptar. Edhe ata që gjenden me banim të përkohshëm në diasporë dhe Kosovë. Të dëshmoni me vendosmëri që jeni aty”, tha Kurti.

Video:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu