Regjistrohen lëkundje tërmeti në Maqedoninë e Veriut

Një tërmet prej 3.3 shkallëve të Rihterit ka goditur mbremjen e sotme Maqedoninë e Veriut, transmeton Alsat.

Epiqendra është regjistruar 27 kilometra në veriperëndim të Shkupit, respektivisht në kufirin mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, me një thellësi prej 2 km.

Tërmeti është regjistruar rreth orës 23:15. Lëkundjet janë ndjerë edhe në një pjesë të Kosovës.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu