Rikthehen temperaturat e larta në Maqedoninë e Veriut

Nga sot deri në javën tjetër në Maqedoninë e Veriut do të mbizotërojë mot me diell dhe temperatura të larta. Sipas meteorologëve temperaturat e ditës pritet të mbërrijnë deri në 38 gradë celsius.

Vala e të nxehtit pritet të filloj nga sot, dhe se temperatura e ditës do të shkojë deri në 37 gradë. Edhe në Shkup do të jetë mot i ngjajshëm me temperatura që do të mbërrijnë deri në 38 gradë.

Kjo është vala e dytë e të nxehtit me temperaturat e larta afrikane që përfshiu rajonin e Ballkanin. Temperaturat javën e kaluar u regjistruan mbi 40 gradë celsius.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu