Risto Penov pranoi ftesën për të qenë pjesë e Qeverisë

Ish-kryetari i Komunës së Shkupit, Risto Penov, ka pranuar ofertën për të qenë ministër i Vetëqeverisjes Lokale në qeverinë e kryeministrit Dimitar Kovaçevski.

Këtë e ka konfirmuar sot për “360 gradë”, ndërsa vendimi është marrë pas konsultimeve të ditëve të kaluara.

Penov vendosi të kthehet në mënyrë aktive në politikë dhe të drejtojë PLD-në.

Penov zëvendëson ish-kryetarin e PLD-së, Goran Milevski, i cili dha dorëheqje.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu