Rusia: Nëse Perëndimi mendon se ne do të pajtohemi me ndonjë nga planet e tyre, ata nuk kanë kuptuar asgjë

Javën e kaluar, Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Mayo zbuloi një plan për paqen në Ukrainë, duke shtuar se ata e kishin diskutuar atë me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së Antonio Guterres gjatë një vizite në Nju Jork.

Sipas këtij plani, organizata për një armëpushim në Ukrainë do të përfshinte OKB-në, BE-në dhe Organizatën për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evropë (OSBE).

“Nuk mund të dërgoni armë në Ukrainë me njërën dorë dhe të zbatoni një plan për një zgjidhje paqësore të situatës me tjetrën”, tha Zakharova sot.

“Nëse ata shpresojnë se Federata Ruse do të pajtohet me ndonjë plan në Perëndim, ata nuk kanë kuptuar asgjë,” shtoi ajo.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu