“Sanremo”, ja super-jahti 20 milionë euro ku qëndron Ibrahimovic (FOTO)

Zlatan Ibrahimoviç është i ftuari special i edicionit të 71-të të Festivalit Sanremo. Sulmuesi suedez i Milan do të jetë i pranishëm në skenën e Teatrit Ariston në të gjitha mbrëmjet e festivalit më të famshëm të këngës italiane.

39-vjeçari nga Malmoe, i dëmtuar në këtë moment dhe i padisponueshëm për ndeshjen e kampionatit sot kundër Udineses, do të mbetet në qytetin Ligurian.

Por ai nuk do të qëndrojë në hotel, por në një jaht luksoz që ai zotëron me të cilin, në shoqërinë e disa miqve, ai arriti në portin e Sanremos ku u prit nga një kalatë e zbukuruar për nder të tij me një fushë mini dënimi me bar linjat sintetike dhe të bardha.

Anija në të cilën Zlatan Ibrahimovic do të qëndrojë në këtë përvojë të Sanremos quhet “E panjohur” dhe vlen rreth 20 milion euro.

Jahti, rreth 30 metra i gjatë, është një version ultra-luksoz i Riva 100 Corsaro me të gjitha komoditetet dhe opsionet e nevojshme. Ai është një krijim i vitit 2018 nga kantieri ikonik italian Riva dhe i blerë nga futbollisti suedez në të cilin ai kaloi një pjesë të pushimeve verore me gruan e tij verën e kaluar.

Pesë kabina janë të pranishme dhe për këtë arsye mund të strehojnë deri në dhjetë persona përveç ekuipazhit prej pesë anëtarësh.

Jahti i Ibra-s në bord gjithashtu ka një palestër super të pajisur, në të cilën ai duhet të ishte stërvitur për ndeshjen kundër Udineses, dhe të cilin tani, në dritën e dëmtimit, ai në vend të kësaj do ta përdorë për të vazhduar shërimin e tij fizik. ai ndoshta do ta përdorë gjithsesi për t’u rikuperuar nga dëmtimi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu