Së pari Apple, tani edhe gjiganti tjetër konfirmon se nuk ka mbushës me telefonat e rinj

Mos harroni kur Apple hoqi kufjet dhe mbushësin 3.5 mm të kufjeve, shumë prodhues u tallën me të, dhe më pas bënë të njëjtën gjë. Pjesa e dytë e asaj historie duket se po na pret.

Kur Apple zbuloi serinë e saj të re të telefonave celular iPhone 12, u ngrit shumë pluhur për faktin se nuk ka ngarkues në kuti.

Kompania me qendër në Cupertino u përpoq ta justifikonte këtë duke u kujdesur për mjedisin, por përdoruesit nuk ishin bindur saktësisht se ishte arsyeja e vërtetë, transmeton Telegrafi.

Nga ai moment, disa prodhues (përfshirë Samsung) e shfrytëzuan rastin për të bërë reklama, duke pretenduar se gjithçka që ata kishin nevojë, vinte me pajisjet e tyre.

Sidoqoftë, pak nga pak, filluan të qarkullojnë histori se gjiganti i Koresë së Jugut mund të veprojë gjithashtu në këtë mënyrë, domethënë të heqë ngarkuesin dhe kufjet nga kutia.

Kjo është gjithnjë e më e sigurt se, me të vërtetë, modelet Samsung Galaxy S21, Galaxy S21 + dhe Galaxy S21 Ultra do të vijnë pa ngarkues dhe kufje në paketë.

Ajo që ishte vetëm një thashethem, duket se ka marrë konfirmimin përfundimtar në certifikimin e bërë nga Anatel për Brazilin, dhe ku kjo është deklaruar shumë qartë, raporton GSM Arena.

Apple duket se ka filluar një trend të ri në botën e telefonave celularë, edhe një herë.

Nëse Samsung do të përpiqet gjithashtu t’u tregojë përdoruesve të saj një histori në lidhje me zvogëlimin e “dëmit ekologjik” (që natyrisht nuk është e papërfillshme), apo do të ketë ndonjë arsye tjetër për ta justifikuar këtë, mbetet të shihet.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu